Тільки разом - ми сила

Дата: 20.01.2023 18:42
Кількість переглядів: 100

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки Україна відзначає День Соборності.

Одним із визначних борців за вільну Україну був наш відомий у всьому світі земляк Тарас Григорович Шевченко. І сьогодні, в переддень свята, біля його пам’ятника відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь міський голова Олександр Заборовець, секретар міської ради Алла Чорнобай, керучий справами виконавчого комітету Лариса Гурцак, педагогічні працівники та учні загальноосвітніх закладів громади.

Захід, який підготували і провели, викладачі та учні Ватутінського ліцею № 1, пройшов під гаслом «Ми – це Україна».

У своєму виступі Тетяна Забой наголосила, що на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. У його тексті зазначалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно – Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Головною традицією у День Соборності є утворення "живого ланцюга" єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Живий ланцюг єднання створили і учасники сьогоднішнього заходу, об’єднавшись у коло, яке яскраво майоріло державними прапорами, символізуючи, що тільки разом – ми сила.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень