26 березня Україна переходить на літній час

Дата: 24.03.2023 14:22

Фото без опису🕰 В ніч проти 26 березня о третій годині за київським часом в Україні стрілки годинників переведуть на одну годину вперед – переходимо на літній час.

🕰 Таке переведення часу в Україні започатковане ще з 1981 року для економії електроенергії та подовження світлового дня. В інших країнах світу така традиція також існує. У 2023 році перейдуть на літній час в країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Мексиці, Великобританії, США, Канаді.

‼️ Як не забути перевести годинник

🔻 У сучасному світі залишилось мало годинників, які не змінювали б час автоматично. В електронні пристрої виробники встановлюють таке переведення часу за заводськими налаштуваннями. Відповідно, усі сучасні прилади автоматично змінюють години.

🔻 Проте якщо ви маєте механічний годинник, який не підключено до інтернету, налаштовувати новий час потрібно власноруч.

🔻 Щоб не забути про переведення годинника на літній час, радимо встановити нагадування на смартфон, це допоможе не наплутати з часом і точно нікуди не запізнитися!

🔻 Як перехід на літній час впливає на організм людини. Вчені наголошують, що переведення стрілок годинника може спровокувати розвиток серцево-судинних та імунних захворювань, тому що воно змінює біологічний ритм людини. Нестача сну та зміна режиму також можуть стати причиною стресів. Тому важливо зарання емоційно підготуватися до переведення годинника.

🔻 Ось кілька рекомендацій, яких можна придержуватися, щоб вплив переведення був меншим:

– зміна режиму сну – краще всього починати змінювати режим сну за два тижні до 26 березня;

– прогулянки на свіжому повітрі – так ви зможете наситити мозок киснем;

– зранку розминайте м’язи – фізичні вправи допоможуть прокидатися свіжими і в хорошому настрої;

– відрегулювання сніданку – зранку краще споживати ситну їжу, щоб запустити організм.