Вони виконали свій обов’язок з честю і приборкали атом, що вийшов з-під контролю людини

Дата: 14.12.2023 12:00
Кількість переглядів: 75

Сьогодні з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  біля пам'ятного знаку чорнобильцям у Сквері "Пам'ять" зібрались жителі громади, які про події ядерної катастрофи на Поліссі знають не з розповідей чи книжок – вони все бачили на власні очі, це частина їх життя, обпаленого атомом.

Це наші ліквідатори-земляки, які разом з мільйонами людей із різних куточків країни ціною власного життя та здоров’я рятували світ, зупинивши розбурхану стихію некерованої ядерної реакції.

Міський голова Олександр Заборовець подякував ліквідаторам громади - хто працював на ураженому реакторі, хто виконував роботи в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха за їх мужність і жертовність, за професіоналізм і сумлінну працю, які дозволили за 206 днів побудувати саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком ЧАЕС, зменшивши вплив на довкілля руйнівної радіації, та провести роботи по мінімізації наслідків катастрофи.

Всі присутні вшанували хвилиною мовчання чорнобильців, які віддали своє життя у боротьбі з атомом і тих, хто відійшов у царство вічного спокою  зранений впливом радіаційної отрути.

За активну громадську діяльність з питань соціального захисту чорнобильців, значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи міський очільник вручив Почесні грамоти виконавчого комітету учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, членам  Ватутінської міської в Черкаській області громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України"  Крючкову Валерію Петровичу, Тітусу Олексію Павловичу та Форову Сергію Олександрович.

А настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці б.Мирон відправив панахиду за чорнобільців, які вже покинули цей світ та за захисниками України, які віддали життя за мирне небо над Україною.

На знак глибокої пошани до подвигу чорнобильців присутні поклали квіти до пам'ятного знаку.

Слава Героям-ліквідаторам! Слава ЗСУ! Слава Україні!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень