Символіка

ГЕРБ міста Ватутіне

Герб міста затверджено виконавчим комітетом міської ради від 19.05.1994 року №180

Малий герб

В основі герба щит прямокутної форми, внизу заокруглений. Щит символізує хоробрість, мужність, безстрашність воїнів армії, які під керівництвом Генерала армії Героя Радянського Союзу Ватутіна М.Ф., взимку 1944 року на місці, де сьогодні стоїть місто громили німецько-фашистських загарбників під час Корсунь-Шевченківської битви. На щиті срібний силует шахти, який символізує шахтарську історію міста. Нижня частина емблеми теж срібного кольору. В ній зображення шестерні, як символу праці металообробних підприємств міста. Півкругла викладка символізує труд вогнетривників і працівників будівельної індустрії. В центрі півкруг-символ вогню.

Великий герб

Зображення малого герба накладено на щит державного герба України блакитного кольору. Вгорі – опуклими золотими літерами напис «ВАТУТІНЕ» .

Малий герб зображений у вінку з дубового і лаврового листя, які символізують міць, силу і славу. Вінок перевитий стрічкою зеленого кольору. Цей колір символізує свободу, радість, надію і здоров’я. Стрічка скріплена традиційною емблемою шахтарів і залізничників, нагадуючи про те, що місто Ватутіне започатковане в степу біля полустанку Богачеве.

ПРАПОР міста Ватутіне

Прапор міста  задверджено рішенням міської ради від 31.05.2012 № 18-6/VІ

Прапор міста Ватутіне являє собою прямокутне полотнище з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхня – зеленого, нижня – жовтого кольору. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3.

В центрі прапора розміщено герб міста.

СИМВОЛІКА ВАТУТІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

затверджено рішенням Ватутінської міської ради 27.01.2022 №22-4/VIII

ГЕРБ

В основі герба щит прямокутної форми, внизу закруглений. На блакитно – зеленому тлі герба (блакитний колір символізує єднання з навколишнім, це колір – вірності і чесності; зелений колір символізує  розвиток і нове зростання, він є кольором свободи і надії) розташована шестерня, що символізує індустріальне місто і три колоски, які з ‘єднанні між собою і разом з шестернею символізують об’єднання міста Ватутіне, сіл Чичиркозівка, Юрківка, Стецівка в Ватутінську міську територіальну громаду. На задньому плані герба зображене сонце, яке символізує початок нової історія.

Малий герб зображений у вінку з калини (символ краси рідного краю) і дубовими листками (символізують міць і славу) зверху на вінку жовто – зелена стрічка на ній напис Ватутінська міська територіальна громада і 2020-рік заснування громади. Великий щит білого кольору -  колір світла, шляхетності, чистоти, полотна для вишиванки

ПРАПОР

Прапор громади жовто – зеленого кольору з малим гербом громади. Жовтий колір символізує багатство, силу, вірність, правду і сталість, зелений – подолання і перемогу.