Їх іменами названі вулиці громади – РОМАН ШУХЕВИЧ

Дата: 30.06.2023 14:48
Кількість переглядів: 36

Фото без опису🔹🔸 Вулиця Ціолковського міста Ватутіне віднедавна носить ім’я видатного українського політичного та військового діяча, Головнокомандувача УПА Романа Шухевича. І сьогодні в Україні відзначають 116 років від дня його народження.

🔹 Роман Осипович Шухевич (псевдо: «Білий», «Дзвін», «Роман Лозовський», «Степан», «Чернець», «Чух», «Тур», «Тарас Чупринка») народився 30 червня 1907 року в містечку Краковець, на Галичині у родині судді.

🔹 Навчався у Народній школі в Кам’янці Струмиловій в 1913-1917 роках. Досягнувши 10-річного віку вступає до Львівської гімназії де здає так званий іспит зрілості. Будучи ще досить юним Роман цікавиться питаннями націоналістичного спрямування та ходить на різноманітні спортивні секції. Залучився до роботи в молодіжному угрупуванні української військової організації (УВО).

🔹 В 1925 році Роман Шухевич став повноправним членом УВО. А через рік, 14 вересня 1926 року його приймають до Львівської Політехніки (Львівського Політехнічного Інституту), який Роман закінчив з успіхом у 1931 році. Паралельно з цим він закінчує спеціальні курси для військових старшин (офіцерів).

🔹 В 1929 році Роман Осипович вступив до ОУН, будучи одним із перших її членів та займав там довгий час пост бойового референта Крайової Екзекутиви ОУН.

🔹 В 1930 році Роман Шухевич вирішує одружитись на дочці священика Наталії Березинській, яка народила йому сина Юрія та дочку Марію.

🔹 В 1934 році через свою діяльність потрапляє до концтабору в Березі Картузькій, а з нього до польської тюрми. Вийшовши з ув’язнення Роман Шухевич бере активну участь в організації «Карпатської Січі» та стає одним з її керівників. Починаючи з 1940 року веде активну боротьбу із фашистськими військами, захищаючи Закарпатську Україну.

🔹 В 1939-1940 роках він виконує роль референту зв’язку з українськими землями в СССР. В 1940-1941 роках стає Крайовим Провідником на Західних Окраїнах Українських Земель і членом Революційного Проводу ОУН.

🔹 За його сприяння в 1940 році було організовано Український Легіон, який він і очолив. Починаючи з 1943 року Роман Шухевич займає посаду Головного Командира УПА під псевдонімом Тарас Чупринка. Вже в травні того ж року за рішенням Проводу ОУН, Роман Шухевич стає Головою Бюра Проводу ОУН.

🔹 В липні 1944 року Роман Шухевич, відомий під псевдонімом Лозовський, стає Головою Генерального Секретаріату УГВР. Коли з ув’язнення повернувся Степан Бандера на пост провідника ОУН, Шухевич під псевдо Тур обійняв пост Голови Проводу ОУН на Українських Землях.

🔹 Загинув у збройній сутичці з оперативною групою МДБ УРСР, котра атакувала його криївку в с. Білогорща (нині у складі м. Львів). Після упізнання тіло Шухевича було піддано кремації, а його останки таємно захоронені.

🔹 Нагороджений Золотим хрестом Бойової заслуги 1-го класу та Золотим хрестом Заслуги (обидва 1950, посмертно), Пластовим Золотим хрестом (1951, посмертно).

🔹 Пам’ять Шухевича увічнена в пам’ятниках, меморіальних дошках, назвах вулиць у багатьох населених пунктах України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень