Публічна інформація
Ватутінська міська рада та її виконавчий комітет забезпечує рівний доступ всіх до інформації, спираючись при цьому на європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.
Додатково інформуємо, що в розділі 1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 №10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації» зазначено: «…визначальним для публічної інформації є те, що вона заздалегідь зафіксована будь-якими засобами та на будь-яких носіях та знаходилась у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації. Не є інформаційним запитом звернення, для відповіді на яке необхідно створити інформацію…». Також в пункті 3.4 Постанови Вищий адміністративний суд зазначив, що одержавши запит на інформацію, який подано згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», проте який за своїм змістом є зверненням громадянина відповідно до Закону України "Про звернення громадян", розпорядник інформації повинен відмовити у задоволенні такого запиту через невідповідність його предмета вимогам закону (пункт 2 частини п’ятої статті 19, пункт 4 частини першої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»), та з урахуванням принципів добросовісності і розсудливості розглянути запит за Законом України "Про звернення громадян". При цьому запитувача повинно бути повідомлено у п’ятиденний строк про те, що його запит на інформацію буде розглядатися як звернення відповідно до Закону України "Про звернення громадян". У пункті 9.1 Постанови Вищий адмінсуд наголосив, що "Збереженість на матеріальних носіях як головна властивість інформації означає, що вона повинна бути викладена у письмовій, аудіовізуальній, електронній чи іншій матеріальній формі та зафіксована відповідно на папері, магнітній, кіно-, фотоплівці, оптичному диску або іншому носієві... Із цієї властивості випливає, що на момент виникнення правовідносин щодо неї публічна інформація повинна бути заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом діяльності. Закон "Про доступ до публічної інформації" не регулює відносин зі створення публічної інформації; предметом його регулювання є діяльність з приводу інформації, яка вже існує (створена, отримана, знаходиться у володінні) на момент виникнення конкретних інформаційних відносин з приводу неї.
Також в рішенні Європейського суду з прав людини у справі від 07.02.2017, що стосувалось доступу до інформації, якою володіють органи влади, зазначено, що відмова в задоволенні запиту на інформацію буде правомірною, якщо така інформація не є створеною у тому вигляді, в якому її просив надати запитувач. Тому, у своєму рішенні Європейський суд з прав людини визнав, що право запитувача не буде порушене, в випадку, коли запитувач фактично просить розпорядника «обробити та узагальнити інформацію з використанням конкретних параметрів». В даному рішенні Європейський суд з прав людини наголосив на важливості того, що запитувана інформація повинна бути готова і доступна.