Друковані видання

До вашої уваги історико-краєзнавчий нарис "Ватутіне" письменника Василя Дергача

Народився Василь Олексійович Дергач 31 жовтня 1927 року в с. Олександрівці Старобешівського району Донецької області. Нелегкими були його життєві шляхи. Розстріл батька, як «ворога» народу, поневіряння сім’ї. Та вистояв хлопець, отримав вищу освіту, працював. Саме робота привела Василя Дергача на Черкащину, в самісінький Шевченків край – на Звенигородщину. Тут, у місті Ватутіне, працював на теплоелектроцентралі, був її директором. Урядові нагороди свідчать, що Василь Олексійович трудився наполегливо, творчо.

З юних літ писав вірші, друкувався в періодиці. Зрештою одна за одною вийшли його книжки віршів.

На очах у поета творилась велика історія нової України. Не міг він умістити всі суспільні процеси в коротенькі твори – вірші. Так до митця на робочий стіл попросилась велика, всеохоплююча і вагома проза.

Твори письменника відзначаються реалістичністю зображення українських проблем, спрямовують читача-громадянина на боротьбу за нову Україну.

Проживає Василь Дергач в місті Ватутіне.

Серед творчого доробку письменника багато віршів про наше місто, а також книга, що побачила світ у 1977 році, з якою ми пропонуємо ознайомитись на нашій сторінці.

Завантажити книгу в PDF форматі