Нагадуємо про правила поведінки при оголошенні сигналів про небезпеку

Дата: 23.08.2022 18:40

Фото без опису!! Дії населення після отримання сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» !!:

- Якщо сигнал застав вас вдома, перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- та газопостачання.

- Переконайтеся, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо, якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху.

- Візьміть засоби індивідуального захисту, аптечку, документи, запас продуктів і води.

- Допоможіть дітям, хворим і людям похилого віку вийти на вулицю.

- Як найшвидше дійдіть до захисного укриття або укрийтеся на місцевості. Для укриття можна використати підвали, підземні переходи і колектори, тунелі, приямки, а також траншеї, канави, котловани, яри, балки, лощини, ями та інші штучні і природні укриття.

- Якщо ви на роботі, виконайте попередньо засвоєні заходи, передбачені керівництвом на цей випадок.

- Надалі дійте за вказівками керівництва суб’єкту господарювання та його уповноваженими. Установленим чином займіть місце у визначеній захисній споруді. Виконуйте вимоги старшого (коменданта) укриття.

- Якщо сигнал застав вас на вулиці якнайшвидше дійдіть до найближчого захисного укриття.

- Якщо сигнал застав вас у громадському місці, вислухайте і дійте за вказівками адміністрації.

- Якщо сигнал застав вас у транспорті, дочекайтеся його зупинення і дійдіть до найближчого укриття.

- У навчальних закладах освіти за сигналом «Повітряна тривога» заняття негайно припиняються.  Учні, дошкільники та персонал укриваються у захисних спорудах або на місцевості.

!!! Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

Дії населення після отримання сигналу "РАКЕТНА НЕБЕЗПЕКА" якщо ракетний або артилерійський обстріл застав вас на вулиці:

!! Якщо ви почули звук летіння ракети, свист снаряда (він схожий більше на шорох), а через 2-3 секунди – вибух, відразу падайте на землю;

!! Якщо є якийсь виступ (навіть тротуар, бордюр – то поруч з ним), канава, будь-який виступ або заглиблення в землі – скористайтеся цим природним захистом. Якщо поруч є якась бетонна конструкція – ляжте поруч з нею, накрийте голову руками;

!! Лежати потрібно, щоб знизити шанс потрапляння осколків.

!! Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряда, ракети, а його осколки та вибухова хвиля. Снаряди й міни розриваються у верхньому шарі ґрунту, а осколки після підриву летять на висоті 30-50 см над землею.

Якщо обстріл застав у будівлі, негайно зійти у підвал, паркінг тощо:

!! У випадку якщо підвал відсутній або зачинений, зайти до сусідів на першому поверсі. Є правило: що нижче спустишся, то безпечніше. Зазвичай снаряди, ракети влучають у верхні поверхи. Якщо артобстріл застав у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати,

!! Заздалегідь знайти найбільш внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), якщо всі кімнати зовнішні – вийти на сходову площадку;

!! У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ЗНАХОДИТИСЯ НАПРОТИ ВІКОН!

!! якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати найвіддаленішу кімнату з протилежного боку;

!! У тому місці, що буде вибрано, сісти на підлогу біля стіни – чим нижче людина перебуває під час попадання снаряда, тим більше шансів, що її не зачепить осколком. Знову ж, не навпроти вікон. Вікна можна обладнати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожніми (набити мішками з піском або речами, але щільно). Це краще, ніж незахищені вікна і скло.

!! Найчастіше уламки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість, завчасно заклеїти скло вікон скотчем або забарикадувати шафами - це врятує від осколків скла. Якщо обстріли постійні, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.

!! УВАГА! У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ МОЖЕА ВИБІГАТИ З БУДИНКІВ НА ВУЛИЦЮ, КОРИСТУВАТИСЯ ЛІФТОМ

!! У випадку, коли обстріл застав у транспорті (таксі, тролейбусі, трамваї):

- попросити водія зупинити транспортний засіб;

- вийти з транспортного засобу та відбігти від дороги в напрямку від багатоповерхівок і промислових об’єктів, лягти на землю та закрити голову руками.

!! Якщо вибухи застали в дорозі на власному автомобілі - не розраховувати, що на авто можна швидко втекти від обстрілу. Необхідно зупинитися, вийти з автомобіля та відбігти якомога далі від дороги.

Укритися під час артилерійського обстрілу можна:

- в обладнаному бомбосховищі

- у підземному переході, паркінгу

- у будь-якій канаві, траншеї, ямі

- у трубі водостоку під дорогою

- уздовж високого бордюру чи підмурку паркану

- у підвалі під капітальними будинками старої забудови

- в оглядовій ямі гаража, станції технічного обслуговування

- у каналізаційних люках

- у вирвах, що залишилися від попередніх обстрілів.

Дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів

Вибухонебезпечними можуть бути не тільки боєприпаси, але й будь-які підозрілі предмети, які залишені без нагляду.

!!! У РАЗІ ЗНАХОДЖЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТУ НЕОБХІДНО:!!!

- не підходити та не чіпати предмет;

- утримуватися від куріння, використання радіо- та мобільного зв’язку поблизу предмета;

- попередити про знахідку інших людей;

- відійти на безпечну відстань (не менше 100 м);

- повідомити про небезпечну знахідку за телефонами 101 або 102.

!!! ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ !!!

- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

- розбирати вибухонебезпечний предмет;

- заливати рідиною, засипати ґрунтом, накривати чимось.