Невелика група українських студентів змогла зупинити російську армію, що наступала

Дата: 29.01.2023 10:18
Кількість переглядів: 94

Фото без опису29 січня в Україні вшановують пам'ять героїв Битви під Крутами, яка відбулася 1918 року. Тоді група українських студентів та бійців вільного козацтва (близько 300 осіб), яка захищала УНР, зіткнулася з чотиритисячною армією Міхаіла Муравйова.

Бій тривав до вечора, українці змогли завдати суттєвої шкоди противнику. Після надходження наказу про відступ частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівними. Один взвод студентів у сутінках втратив орієнтир і вийшов до станції Крути, яку вже захопили червоноармійці. Ті розстріляли 27 юнаків, молодшим з яких було лише 16 років.

В цьому бою українські воїни затримали більшовицьку армію біля залізничної станції Крути на чотири дні. Цей час був необхідний для підписання Брестського мирного договору з країнами Четверного Союзу. Це означало визнання самостійної Української Народної Республіки субʼєктом міжнародних відносин.

Однак, військам Муравйова вдалося заволодіти Києвом. Влаштований більшовиками терор у місті – ще одна сумнозвісна «візитівка» російського війська, яке через понад сотню років знову віроломно вторглося в Україну. Путінські війська вчиняють терор щодо місцевого населення на захоплених територіях.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в районі Крут знову повторився бій між українським та російським військами, який тривав із 28 лютого до 3 березня 2022 року. За свідченнями жителів Крутянської громади, росіяни втратили в тому протистоянні близько 200 військових.

Вшанування оборонців Крут – важлива частина нашої національної пам’яті, яка нагадує, що державність без армії неможлива. Хоробрість та жертовність крутянців зробила їх символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Героїв Крут, за звитяжний подвиг, любов до своєї країни часто називають "першими кіборгами". Адже бій під Крутами став боєм за майбутнє України. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень