Увага! Важлива інформація!

Дата: 10.04.2023 08:45

Фото без опису⚠️ Черкаським рибоохоронним патрулем видано наказ від 24 березня 2023 року № НОД-53/3 «Про заборону добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у період нересту та затвердження переліку меж нерестовищ на водних об’єктах Черкаської області у 2023 році в районі діяльності Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Черкаській області».

Встановлені наступні ТЕРМІНИ ЗАБОРОНИ:

🐟 Заборонено вилов риби на Кременчуцькому водосховищі з 1 квітня по 9 червня 2023 року;

✅ в корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня 2023 року;

✅ в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня 2023 року.

🔸 При встановленні термінів заборони Черкаським рибоохоронним патрулем враховані рекомендації Інституту рибного господарства НААН України.

🦞 Нагадуємо, до 30 червня (включно) триватиме також заборона на вилов раків.

🔸 У водоймах на період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), крім суден органів рибоохорони та інших уповноважених органів.

🔸 Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання, водночас посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.

🔸 У період нересту дозволяється вилов одній особі за добу 3 кг + 1 шт. риби (особина будь-якої маси у мінімально дозволених для добування розмірах) гачковими знаряддями вилову або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства у період весняно-літньої заборони.

🔸 Держрибагентство нагадує, що у 2023 році, у період весняно-літньої нерестової заборони, відповідно до оновлених правил рибальства, збільшено до двох дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ. Також, дозволено проводити офіційні спортивні заходи.

❗️ За порушення правил рибальства передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

🔸 В Україні з 15 лютого 2023 року у всіх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) вперше була встановлена заборона на вилов щуки на період нересту, яка діяла до 31 березня.

Нові правила любительського і спортивного рибальства.

🔸 З 9 грудня 2022 року в Україні почали діяти нові правила любительського і спортивного рибальства. Вони враховують найкращі напрацювання країн ЄС, рекомендації профільних наукових установ України, пропозиції громадськості та інших стейкхолдерів.

✅ збільшено добову норму вилову риби (3 кг) на одну людину, розмір якої перевищує мінімально дозволені для вилову розміри;

✅ знято обмеження на вилов деяких малоцінних та інвазивних видів водних біоресурсів (карликовий сом, ротань-головешка, сонячний окунь, рапан);

✅ дозволено вилов усіх водних біоресурсів, крім тих, що занесені до Червоної книги України, переліків регіонально рідкісних видів, що охороняються, та інших міжнародних природоохоронних списків;

✅ збільшено з 5 до 7 дозволену кількість гачків;

✅ збільшено з 1 до 2 дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ у період весняно-літньої нерестової заборони;

✅ зменшено кількість заборонених для рибальства місць (зокрема, дозволено рибальство у затоці "Галерна" Канівського водосховища та у гирлах річок, що впадають у Дністровське водосховище);

✅ зменшено заборонені для рибальства ділянки (зокрема, у нижніх б’єфах ГЕС дніпровських водосховищ з 10 та 5 км до 2 км);

✅ дозволено використовувати всі види водних біоресурсів в якості живої принади (живця), окрім видів, вилов яких заборонено;

✅ заборонено вилов із моторних суден з включеною силовою установкою з використанням більше ніж одного знаряддя вилову на одного рибалку.