Представники місцевого самоврядування Черкаської області  розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості

Дата: 11.04.2023 16:02
Кількість переглядів: 237

Фото без описуМетодикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю навчалися представники 10 громад Черкаської області під час оффлайн та онлайн заходів, що відбулися 25 березня (м.Черкаси) і 28 березня 2023 року.

Учасницями проєкту є: Ватутінська, Вознесенська, Золотоніська, Канівська, Катеринопільська, Ладижинська, Леськівська, Мліївська, Новодмитрівська та Паланська територіальні громади Черкаської області.

Фото без опису

Тренінги проводилися  в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується  Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначив один із тренерів проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».

У подальшому за підтримки експертів проєкту, навчені представники місцевого самоврядування із цих громад зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, в громадах Черкаської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні теми, з’ясовані різні бачення вирішення актуальних  проблем та відбудуться щонайменше два громадські обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.

Фото без опису

Як зазначила координаторка проєкту в Черкаській області Любов Ропало: «Зараз в громадах має місце гостра потреба у фахівцях, які зможуть започаткувати та підтримувати позитивну практику ефективної взаємодії, яка включатиме окрім діалогу, постійний обмін інформацією та зворотній зв’язок між посадовими особами і мешканцями в питаннях управління та розвитку громади. Участь представників місцевих рад громад Черкащини в проєкті сприятиме здобуттю ними знань та навичок для налагодження якісної комунікації і подальшої ефективної взаємодії між органами влади та мешканцями заради досягнення спільних цілей. Зокрема, таких як вирішення проблем місцевого характеру, залучення представників різних груп (бізнесу, громадських організацій, ініціативних громадян) до процесів формування та прийняття рішень, врешті створення громади, комфортної для всіх її мешканців та мешканок».

Фото без опису

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України.  Проєкт  є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.   

 

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень