Реформа: Ігор Табурець презентував проект спроможної мережі медзакладів Черкащини
В області сформовано проект спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Це один із етапів реформи медичної галузі в Україні. Про це під час брифінгу розповів начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Як він зауважив, про закриття лікарень не йдеться. Мова про пріоритезацію. Забезпечення чіткого переліку медичних послуг у конкретно визначених закладах, де гарантуватиметься якість лікувального процесу.
– Кожен пацієнт має бути впевненим, що за потреби потрапить до лікувального закладу, в якому є відповідне обладнання та фахівці, – зазначив Ігор Табурець. – Це – ключове завдання інфраструктурного етапу медреформи, що передбачає формування спроможної мережі закладів. Саме до них першочергово будуть спрямовані ресурси, які дозволять відновити систему та забезпечити її розвиток.
Очільник області в деталях розповів, як реалізовуватиметься інфраструктурний етап медичної реформи на Черкащині.
Упродовж трьох місяців у регіоні тривала інтенсивна робота з формування пропозицій щодо визначення спроможної мережі медзакладів. Були проведені наради в кожному кластері із залученням депутатів облради, представників районних адміністрацій, тергромад, медичної спільноти, директорів обласних медзакладів і закладів вторинного рівня, кураторів медичної галузі міста Черкаси та міського департаменту охорони здоров’я.
– Ми проаналізували показники роботи закладів, медичні звіти, – розповів Ігор Табурець. – Від кожного кластеру отримали пропозиції, які були враховані.
У підсумку створено проект спроможної мережі:
2 надкластерних багатопрофільних заклади: спеціалізуватимуться на складних і рідкісних захворюваннях населення всього госпітального округу;
7 кластерних закладів: там лікуватимуть найбільш поширені захворювання і стани на території госпітального кластера.
13 загальних закладів охорони здоров’я: надаватимуть медичну та реабілітаційну допомогу населенню тергромади або кількох громад, працюватимуть за базовими напрямами.
надкластерні центри з надання спеціалізованої допомоги (орієнтовно 6-7 центрів із урахуванням можливого об’єднання закладів).
– Такий сформований проект спроможної мережі області ми подали до МОЗу разом із трирічним планом розвитку мережі та планами розвитку окремих медзакладів, – пояснив Ігор Табурець. – Після цього впродовж двох місяців міністерство проводитиме консультації, за результатами яких буде затверджено спроможну мережу закладів охорони здоров’я області.
Також очільник області наголосив, що заклади, які не потрапили до спроможної мережі, у жодному разі закриватися не будуть та контрактуватимуться з Національною службою здоров’я України. Але питання їхнього розвитку буде покладено на власників таких закладів.