18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2023 08:44
Кількість переглядів: 67

Фото без опису79 років тому було скоєно жахливий злочин проти кримськотатарського народу, внаслідок якого більше 180 тисяч представників цього волелюбного народу  відправили за тисячі кілометрів від рідного дому без права повернення.

◾️ На світанку 18 травня 1944 року озброєні військові майже одночасно вивели на вулицю всіх кримських татар, як тварин заштовхали у товарні вагони й повезли подалі від батьківщини. Дорога була довгою, людей не годували, тож багато повмирали від голоду… А тих, хто чинив опір під час виселення, або не міг іти, просто розстрілювали на місці.

◾️ Кінцевою станцією для тих, хто вижив, став Узбекистан. У східній республіці родини татар поселили у невеличких аулах. На день дорослій людині давали по 300 грамів хліба, дітям і старим – по 150 грамів. Багато депортованих громадян хворіли на малярію та різні недуги. У лікарні їх не лікували тож, знесилені, вони просто вмирали, хто від хвороб, а хто від каторжної праці або голоду. Так тривало довгих 12 років.

◾️ У середині п’ятдесятих років з’явився негласний Указ про звільнення депортованих народів від адміністративного нагляду. Однак у ньому заборонялося повертати татарам конфісковане у них майно та переїжджати їм до місць колишнього мешкання. Знову побачити рідну землю кримські татари змогли лише після розпаду СРСР.

◾️ І здавалося, стільки часу минуло і всі лиха позаду. Однак російський окупант знов прийшов з війною, здійснив незаконну анексію Криму, і продовжує переслідування кримських татар в окупації. Тож знову валіза, знову вокзал, знову — квиток у невідомість, знову репресії.

◾️ Зараз рашистські покидьки заперечують право на існування й українського народу. Вони бомблять українські міста, вбивають дітей, ґвалтують жінок, десятки тисяч українців з окупованих територій насильно депортовані в московію, а це вже справжній геноцид й українського народу.

◾️ Але ми всі віримо, ми впевнені, що Збройні Сили України, де пліч-о-пліч воюють українці, кримські татари та інші народи, зупинять московських варварів, звільнять всі українські території, серед яких українська Таврію та український Крим.

◾️ А криваві московські кати будуть відповідати за свої злочини, за геноцид українського та кримськотатарського народів у Гаазі.

Слава нескореному кримськотатарському народу! Слава Україні!

Крим — це Україна. А «рускій мір» маршрут уже знає.

З повагою міський голова Олександр Заборовець, міська рада та її виконавчий комітет


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень