Їх іменами названі вулиці громади – ІГОР СІКОРСЬКИЙ

Дата: 25.05.2023 08:50
Кількість переглядів: 59

Фото без опису🔹🔸 Вулиця Гагаріна міста Ватутіне віднедавна носить ім’я видатного авіаконструктора, вченого, винахідника українського походження, що працював у США та Російській імперії Ігоря Івановича Сікорського, 134 роки від дня народження якого відзначається сьогодні.

️ Йому поталанить утілити в життя більшість дитячих мрій і стати однією з найяскравіших постатей XX століття – відчайдушним пілотом перших літаків, творцем цілого покоління не бачених раніше "залізних птахів", мислителем і філософом, людиною, яка через п’ять століть втілить мрію великого Леонардо да Вінчі...

️ Ігор Сікорський народився 25 травня 1889 р. в Києві і став п’ятою дитиною в сім’ї доктора медицини. Дуже важливу роль зіграла в його житті мама – Марія Стефанівна. Вона була високоосвіченою жінкою, але своє життя присвятила родині. Дитячі роки майбутнього авіаконструктора були осяяні світлом культури, мистецтва і глибоких знань про навколишній світ, які дала йому його родина і які визначили всю його подальшу долю.

️ Почав навчання в 1-й Київській гімназії. З 1903 по 1906 рік навчався в петербурзькому Морському училищі. Потім Сікорський від’їжджає до Парижа, де починає опановувати науку в технічній школі Дювіньйо де Ланно. Однак рівень навчання його не задовольняє і за шість місяців він повертається додому, де вступає до Київського політехнічного інституту.

️ У 1908–1912 роках побудував у Києві 6 моделей літаків та гелікоптер. В 1911 році на своєму літаку С-5 здав іспит на звання пілота. Встановив 4 всеросійських рекорди, здійснював показові польоти, катав пасажирів. 29 грудня 1911 р. на літаку власної конструкції С-6 встановив світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.

️ З 1912 по 1917 рік працював головним конструктором у відділі Російсько-Балтійського вагонного заводу в Санкт-Петербурзі.

️ У 1912-1914 роках створив в Петербурзі літаки «Гранд» (Російський витязь), «Ілля Муромець», які поклали початок багатомоторній авіації.

️ У 1915 році Сікорський створив перший в світі винищувач супроводу – С-XVI для спільних дій з бомбардувальниками «Ілля Муромець» і охорони їх аеродромів від літаків супротивника.

️ 18 лютого 1918 року Сікорський через вільний від більшовиків Архангельськ виїхав з Росії спочатку в Лондон, а потім в Париж.

️ У березні 1919 року Сікорський емігрував в США, оселився в районі Нью-Йорка, спочатку заробляючи викладанням математики. У 1923 році він заснував авіаційну фірму «Sikorsky Aero Engineering Corporation», де зайняв посаду президента.

️ До 1939 року Сікорський створив близько 15 типів літаків. З 1939 року перейшов на конструювання вертольотів одногвинтової схеми з автоматом перекосу, що набули широкого поширення.

️ Перший експериментальний вертоліт Воут-Сікорський 300, створений Сікорським в США, відірвався від землі 14 вересня 1939 року. По суті, це був модернізований варіант його першого вертольота, створеного ще в липні 1909 року.

️ На його гвинтокрилах були вперше здійснені перельоти через Атлантичний (S-61; 1967) і Тихий (S-65; 1970) океани (з дозаправкою в повітрі). Машини Сікорського застосовувалися як для військових, так і для цивільних цілей. Серед них – S-51, S-55, S-56, S-61, S-64 і S-65.

🏅 У 1963 році Ігор Сікорський нагороджений вищою науковою нагородою Американського товариства інженерів-механіків – ASME медаллю.

🕯 Помер вчений 26 жовтня 1972 року в Істоні, штат Коннектикут.

У Радянському Союзі ім’я Ігоря Сікорського було "забороненим". Лише у незалежній Україні вийшли друком публікації про нашого земляка.

У березні 2018 року Міжнародному аеропорту "Київ" було присвоєне ім’я Ігоря Сікорського.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень