НАТО і Україна посилюють партнерство активізуючи співпрацю в галузі науки, техніки і інновацій

Дата: 26.05.2023 09:06
Кількість переглядів: 42

Фото без опису25 – 26 травня 2023 року офіційні представники і експерти з НАТО і України зібрались в Брюсселі для того, щоб намітити шлях вперед у своїй давній науково-технічній співпраці. В рамках Спільної робочої групи з наукового і екологічного співробітництва заступник Прем’єр-міністра України Михайло Федорів і помічник Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Давид ван Веел розпочали інноваційний діалог високого рівня НАТО – Україна.

Цей діалог розпочато з метою розширення існуючого партнерства між НАТО і Україною через обмін думками щодо розвитку інноваційних екосистем як в комерційних, так і в оборонних цілях, і через обмін отриманим Україною досвідом, яка продовжує оборонятись від російської агресії. «Разом з хоробрістю Збройних сил України ми високо оцінюємо їхню винахідливість, активність і новаторство. НАТО стоїть за Україною, включно з її інноваційними зусиллями. Там, де у воєнний час любителі, стартапи і неурядові організації допомагають сьогодні подолати російську агресію, ми можемо також побачити шлях для потужної української інноваційної екосистеми в економічній відбудові завтрашнього дня», –  сказав помічник Генерального секретаря ван Веел.

«Це найбільша війна з часів Другої світової війни і водночас найбільш технологічна війна в історії людства. Інновації відіграють особливу роль у протистоянні з ворогом, який має набагато більше зброї і особового складу. Початок інноваційного діалогу НАТО – Україна є важливим кроком, який підніме співпрацю між нашою країною і Альянсом на новий рівень. Ми також готові поділитися нашим досвідом з нашими союзниками. Зрештою, ми застосовуємо інновації у реальних бойових операціях вже понад рік», –  сказав заступник Прем’єр-міністра Федорів. 

У процесі цих перших дискусій учасники вже виявили дві сфери, де НАТО може підтримати подвійне застосування української інноваційної екосистеми. Перша – це надання експертів на допомогу з оцінювання технологій, а друга – вивчення можливостей фінансування, які збільшили б масштаб українських інноваційних зусиль на користь інноваційних систем України і Альянсу.
Створена більше двох десятків років тому, Спільна робоча група з наукової і екологічної співпраці НАТО – Україна опікується співробітництвом між НАТО і Україною у зв’язаній з безпекою галузі науки і техніки. Цього тижня вона зібралась у сімнадцятий раз під спільним головуванням Відділу НАТО з нових викликів безпеці і українських Міністерств освіти і науки та цифрової трансформації.

Учасники підсумували досягнення, здійснені за підтримки програми НАТО «Наука заради миру і безпеки» (SPS), і визнали нове значення науки і інновацій для оборони від російської агресії і для майбутньої економічної відбудови України. Вони визначили передові технології, енергетичну безпеку і цифрову стійкість як нові пріоритетні сфери наукової співпраці на основі поточних і майбутніх потреб України, а також обговорили конкретні пропозиції щодо досліджень, в тому числі щодо виявлення безпілотних літальних апаратів, застосування штучного розуму для прогнозування загроз енергетичним системам, спектрального моніторингу і щодо цифрових двійників для моніторингу енергопостачання і динамічної адаптації.

Із 2014 року Україна є найактивнішим партнером за програмою НАТО SPS. Ця співпраця продовжується на тлі брутальної агресивної війни Росії проти України, українські науковці здійснюють зараз понад двадцять заходів за підтримки програми SPS.

Джерело - https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_215006.htm?selectedLocale=uk


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень