Про добровільну реєстрацію речових прав на нерухоме майно

Дата: 16.06.2023 10:00
Кількість переглядів: 54

Фото без опису🔷 Шановні жителі громади!

🔷  Звертаємо вашу увагу на те, що до 2013 року реєстрація права власності на майно проводилася в реєстрі прав власності на нерухоме майно, який зараз є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

🔷  Реєстрація права власності на квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення та інше нерухоме майно, проводилася у Бюро технічної інвентаризації, із видачею про це документів (витягів) або проставленням відповідних штампів (відміток) на самому документі.

🔷 Права видані раніше, наприклад в 80−90 роках без використання нотаріальних бланків на звичайному папері та не зареєстровані у БТІ (тобто немає жодних штампів, відміток БТІ, або Витягу з БТІ), то таке право не зареєстроване належним чином і таке майно обов’язково на сьогодні потрібно зареєструвати в Державному реєстрі речових прав, тому що права власності, як такого, не виникло.

🔷 Якщо документи містять одну з наступних відміток: штамп БТІ або відмітку БТІ, чи є витяг з реєстру БТІ, тоді документи вважаються належним чином оформлені, а право власності зареєстроване до 2013 року в старому реєстрі прав власності на нерухоме майно і відповідно, держава визнає право власності на таке майно. Такі документи є дійсними, але у випадку відчуження об'єкта нерухомості або продажу, вся інформація про таку реєстрацію повинна бути перенесена (внесена) до Державного реєстру прав, для синхронізації баз даних.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

‼️ Звертаємо увагу, що від сплати адміністративного збору заявник звільняється, оскільки право виникло та було належним чином зареєстровано до 2013 року.

Щоб внести дані, необхідно:

✅ підготувати необхідний перелік документів;

✅ звернутись з пакетом документів до державного реєстратора з реєстру речових прав на нерухоме майно (найближчі знаходяться в ЦНАПі м. Звенигородка та стм.Єрки) або нотаріуса;

✅ через 5 робочих днів отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

🔷 Переваги, які надає реєстрація права власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно:

✅ спрощене замовлення адміністративних послуг;

✅ лише зареєстровані права мають юридичну силу перед іншими (третіми) особами, а зареєструвати за собою права на нерухомість може лише особа, якій вона належить;

✅ захист майна від шахрайства, адже підробити правовстановлюючі документи в паперовій формі значно легше, ніж в електронній;

✅ вчинення будь-яких правочинів з нерухомим майном можливе лише за наявності відомостей у Державному реєстрі речових прав.

🔻 Отримати фахову консультацію щодо переліку необхідних документів та порядок внесення даних, можна, скориставшись послугою спеціаліста з безкоштовної правової допомоги, який приймає громадян в першу і останню середу кожного місяця в приміщенні центру надання адміністративних послуг Ватутінської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень