ТИ ЯК? Як впоратися з тривогою: ефективні техніки самодопомоги

Дата: 26.06.2023 10:27
Кількість переглядів: 49

Фото без описуПозбутися стану тривожності та повернутися до нормального психологічного самопочуття допоможуть техніки самодопомоги. Їх розробили терапевти в межах проєкту «Ти як?» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Вправи, які допоможуть заспокоїтися:

• «Книжка з малюнком»

Щоб легше боротися з тривогою чи неприємними відчуттями, їх можна візуалізувати. Заплющте очі й уявіть розгорнуту книгу з чистими аркушами. Уявіть там тривогу чи відчуття у вигляді малюнка. Тепер згорніть її, покладіть біля себе і продовжуйте займатися своїми справами.

• «Повільне дихання»

Заплющте очі. Відчуйте ногами підлогу. Глибоко й повільно вдихніть через ніс, рахуючи до трьох. Впустіть повітря до низу легень. Потім повільно видихніть через рот, рахуючи до шести. Вправу потрібно повторити мінімум 4 рази.

• «Амулет спокою»

Щоб заспокоїтися, знайдіть амулет спокою. Цей предмет повинен вміщуватися на долоні, з ним у вас мають бути пов’язані певні приємні спогади. Візьміть його, заплющте очі й тримайте міцно, наче руку близької людини. Згадуйте той приємний момент, до найменших деталей. Перенесіться думками в той день. Це вас заспокоїть.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень