Як людині з низьким доходом отримати безоплатну вторинну правничу допомогу (БВПД).

Дата: 29.09.2023 15:17

Фото без описуНагадаємо, безоплатна вторинна правнича допомога (БВПД) — це представництво інтересів у суді та складення документів для звернення до суду.

Люди з низьким доходом мають право на БВПД за таких умов (суми вказані станом на вересень 2023 року):

працездатні люди — якщо їхній дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів — 5368 грн;

пенсіонери (за віком, вислугою років тощо) — якщо їхній дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб — 4186 грн;

люди з інвалідністю — якщо вони отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, — 5368 грн.

Спочатку варто проконсультуватися з нашими юристами, щоб дізнатися фахову думку, яка саме допомога потрібна. Інколи справу можна вирішити без звернення до суду.

Однак якщо звертатися до суду таки доведеться, то для отримання безоплатної правничої допомоги потрібно подати до бюро* звернення (заяву) про надання БВПД і пакет документів.

Які це документи

Люди без інвалідності мають подати:

копію паспорта громадянина України;

копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державної податкової служби за останні 6 місяців;

довідку з управління праці та соціального захисту населення про отримання / неотримання соціальної допомоги за останні 6 місяців;

довідку ОК 7 або ОК 5 з Пенсійного фонду України.

І додатково:

пенсіонерам — довідку від Пенсійного фонду України про розмір пенсії за останні 6 місяців;

людям, які працюють, та людям у відпустці по догляду за дитиною — довідку про доходи з місця роботи за останні 6 місяців;

безробітним — довідку про перебування на обліку в центрі зайнятості населення та проведені виплати за останні 6 місяців.

Люди з інвалідністю мають надати такі документи:

копію паспорта громадянина України;

копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

копію довідки МСЕК або посвідчення особи з інвалідністю;

довідку про розмір пенсії або допомоги з інвалідності.

За результатами розгляду звернення людині буде призначено фахівця — юриста чи адвоката, залежно від складності справи — для допомоги у розв’язанні питання.

*звернення також можна подати онлайн — електронною поштою.