1 листопада - День народження Європейського союзу

Дата: 01.11.2023 09:40
Кількість переглядів: 22

🇪🇺 ЄС - це економічний та політичний союз, що об’єднує 28 незалежних держав-членів, розташованих у Європі.

Серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.

🇪🇺 ЄС бере свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі (ЄСВС) і Європейської економічної спільноти (ЄЕС), які сформувалися з шести країн у 1957 році.

🇪🇺 З роками територія ЄС зростала за рахунок включення нових держав-членів. Водночас збільшувалася сфера впливу шляхом розширення політичних повноважень. У сучасному вигляді існує на основі Маастрихтського договору, підписаного 7 лютого 1992 року, який набрав чинності з 1 листопада 1993 року.

🇪🇺 З юридичної точки зору в ЄС немає столиці, але де-факто такою є місто Брюссель, де базуються більшість інституцій Євросоюзу.

️ ЄС і Україна

🔹🔸 Європейська комісія або Представництво Євросоюзу в Україні з’явилось у Києві невдовзі після проголошення Незалежності – у 1993 році.

🔹🔸 7 лютого 2019 року до Конституції України були внесені зміни й закріплено стратегічний курс до набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Тоді свої голоси за це віддали 334 депутати парламенту України.

🔹🔸 23 червня 2022 року Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ.

🔹🔸 Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення Росії на територію у лютому 2022 року, і процес йшов із рекордною швидкістю.

🔹🔸 Вступ до ЄС може тривати певний час, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС. Цей крок, безперечно, став важливим моментом для України, адже майбутнє України – в ЄС!

️ Факти про ЄС

✅ Країни-засновниці ЄС – Франція, Італія, Бельгія, Люксембург, Нідерланди і Федеративна республіка Німеччина. Термін їхнього членства перевищує 60 років.

✅ У ЄС немає власних збройних сил, зате більшість країн-учасниць входять в НАТО.

✅ Шенгенська зона охоплює не всю територію ЄС, а лише 22.

✅ Населення Євросоюзу — понад 500 мільйонів осіб.

✅ 75% громадян Європейського союзу мешкають у містах, і цей відсоток неперервно зростає.

✅ Найменша країна, що входить до Європейського союзу – республіка Мальта, територія якої менша навіть за Люксембург і о.Кріт. Найбільша країна ЄС – Франція, а найбільш відвідуване місто – Париж.

✅ Євро – грошова одиниця, що стала офіційною в 19 країнах Європейського Союзу і з часом повинна нею стати ще у сімох.

✅ В Євросоюзі – 24 офіційні мови. На засіданнях Європарламенту депутати можуть використовувати будь-яку з них. А, щоб народні обранці розуміли один одного, в парламенті працюють 330 штатних і 1800 позаштатних перекладачів-синхроністів.

 🇪🇺 З днем народження Європейського союзу! 🇪🇺


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень