Ліні Костенко 94 роки

Дата: 19.03.2024 10:59
Кількість переглядів: 100

Фото без описуЛіна Костенко українська письменниця, яка своїми словами може зачепити кожного за душу. Після прочитання її творів можна годинами перебувати наодинці зі своїми думками, адже точно буде, над чим замислитися.

 

Її творчість вивчають у школах, її цитують та нею захоплюються, хоча сама Ліна не любить надмірної уваги та лестощів.

 

Сьогодні, 19 березня, видатній українській поетесі виповнилося 94 роки. З нагоди її дня народження згадаймо її біографію та чим поетеса займається зараз.

 

Народилась 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві у родині вчителів. У 1936 році родина перебралась до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу. Після закінчення середньої школи навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом — у Московському літературному інституті імені Горького, який закінчила в 1956 році.

 

Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 50-60-х років. У 1957 році світ побачила перша книжка "Проміння землі".

 

Збірки її віршів "Проміння землі" (1957) та "Вітрила" (1958) викликали інтерес читача й критики, а книга "Мандрівки серця", що вийшла в 1961р., не тільки закріпила успіх, а й засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім’я серед визначних майстрів української поезії.

 

Збірку "Зоряний інтеграл" заборонили цензурою. Однак письменницю не арештували. Обмеження свободи творчої думки, різні "опали" в часи застою призвели до того, що досить тривалий час вірші Ліна Костенко практично не потрапляли до друку.

 

Після 16 років мовчання вийшла збірка "Над берегами вічної ріки" (1977).

 

У 1979 році було опубліковано роман у віршах "Маруся Чурай" та "Неповторність" (1980), які стали небуденними явищами сучасної української поезії, явищами, які помітно впливають на весь її дальший розвиток.

 

Перу Ліни Костенко також належать збірки "Сад нетанучих скульптур" (1987), збірка віршів для дітей "Бузиновий цар" (1987).

 

У 1987 році за роман у віршах "Маруся Чурай" та збірку "Неповторність" була удостоєна Державної премії УРСР імені Т.Шевченка, а згодом отримала премію фундації Антоновичів.

 

За книгу "Інкрустації" отримала премію Франчески Петрарки. 1998 року в Торонто Світовий конгрес українців нагородив письменницю медаллю Святого Володимира.

 

Стала лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Теліги, професором Києво-Могилянська академії. У 90-х роках перестала брати участь у громадському житті, відмовилася від звання Героя України.

 

У 1999 році було опубліковано другий історичний роман "Берестечко". Лише в період "помаранчевої революції" у 2004р. на деякий час повернулась до громадського життя.

 

2010 року вийшов перший роман "Записки українського самашедшого", що викликав великий ажіотаж. У лютому 2011 року вийшла поетична збірка "Річка Геракліта", куди ввійшли раніше написані вірші та 50 нових поезій.

 

У 2012 році була опублікована поетична збірка "Триста поезій. Вибране".

 

Живе і працює Ліна Костенко в Києві.

 

💐 Вітаємо Ліну Василівну з Днем народження! Щиро дякуємо за творчість!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень