Делегації МВС та НАТО обговорили результати виконання адаптованої Річної національної програми співробітництва на 2024 рік
15 жовтня делегація Міжнародного секретаріату НАТО на чолі з керівницею відділу політики Східного партнерства Управління з політичних питань і політики безпеки НАТО пані Танею Хартман відвідала Міністерство внутрішніх справ України. Під час зустрічі сторони обговорили успішну реалізацію адаптованої Річної національної програми співробітництва на 2024 рік (аРНП), пріоритети європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2025 рік, а також подальшу підтримку НАТО в упровадженні Україною реформ органів правопорядку.
Директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МВС Іванна Волошин поінформувала представників НАТО про основні досягнення реалізації аРНП у 2024 році: «Основні пріоритети адаптованої Річної національна програми зосереджені на принципах верховенства права, дотриманні прав і свобод людини і громадянина, запобіганні та протидії злочинності, дотриманні гендерної рівності, протидії корупційним ризикам та прискоренні цифровізації.
Незважаючи на воєнні дії, цього року ми змогли досягти прогресу у напрямку євроатлантичної інтеграції та представити Кабінету Міністрів України успішні результати своєї роботи».
Іванна Волошин наголосила, що основні вектори та завдання з реформування органів правопорядку закріплено у Плані заходів, спрямованих на виконання Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023-2027 роки.
Також коротко було окреслено діяльність МВС щодо розбудови доброчесності, впровадження цифрової інформаційної системи моніторингу міжнародної допомоги (проект PROvision), підкреслено, що пріоритетами співробітництва з НАТО залишаються посилення спроможності в сфері гуманітарного розмінування та соціального забезпечення і психологічної підтримки Захисників і Захисниць. Наголошено на зосередженні МВС на виконанні завдань, пов’язаних з імплементацією Дорожньої карти взаємосумісності України з НАТО.
Під час зустрічі українська делегація поінформувала про партнерську підтримку, яку отримало МВС в рамках Комплексного пакета допомоги Україні. Невдовзі розпочнуться тренінги для психологів, які триватимуть до березня 2025 року. Також найближчим часом Державна прикордонна служба та Національна гвардія України отримають два медичні автобуси для евакуації поранених.
Представники Альянсу відзначили значний прогрес України у реалізації аРНП у 2024 році та взяли до уваги плани МВС на 2025 рік.
Керівниця відділу політики Східного партнерства Управління з політичних питань і політики безпеки НАТО Таня Хартман зазначила, що надання допомоги Україні у боротьбі за незалежність та сприяння у пришвидшенні її вступу до НАТО є пріоритетами в роботі штаб-квартири Альянсу: «Дякуємо МВС за змістовну доповідь. Ваша робота над адаптованою Річною національною програмою та плани на наступний рік будуть враховані під час проведення стратегічної оцінки прогресу України на шляху євроатлантичної інтеграції у складних умовах ведення воєнних дій. Цієї осені будуть підбиті підсумки, після чого розпочнеться розробка рекомендацій та визначення».
Керівник команди з питань Комплексного пакета допомоги (КПД) для України Директорату НАТО оборонних інституцій та нарощування потенціалу Марчін Кожєл заявив: «Ми тут, як друзі України, щоби за одним столом з українськими колегами обговорити не тільки досягнення, а й виклики, які мусимо разом долати задля спільного майбутнього».
Учасники делегації наголосили на продовженні плідної співпраці щодо підтримки і розвитку МВС як державної інституції, підрозділи якої беруть безпосередню участь як в обороні України, так і у забезпеченні внутрішньої безпеки всередині країни, що є важливою передумовою вступу України в НАТО.
За підсумками зустрічі делегації домовились про розвиток співпраці у навчанні й підготовці персоналу, про експертну підтримку з боку країн - членів НАТО у рамках імплементації Дорожньої карти взаємосумісності, а також про розширення проектів Комплексного пакета допомоги Україні у визначених пріоритетних сферах.