Про Конгрес місцевих та регіональних влад при президентові України
17 грудня у Львові відбулося фінальне в цьому році засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
На засіданні були присутні 280 учасників, ще понад 1400 членів Конгресу, а також посли США, Франції, Данії, Австрії та Греції долучилися онлайн.
Програми підтримки громад, вітчизняне оборонне виробництво та зовнішньополітичну роботу України Глава держави назвав фундаментальними темами цього засідання. "Стійкість на фронті, стійкість усередині України, стійкість відносин із нашими партнерами – усе це має важливе значення, і відповідні кроки передбачаються робочими документами стійкості – на рівні Офісу, уряду, парламенту. Прошу всіх вас робити максимум для підтримки фронту, сімей наших воїнів, а також виробництв, які задіяні для оборонних потреб", – сказав Президент Володимир Зеленський.
Ключовими спікерами Конгресу стали Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров, Віцепрем'єр-міністр з відновлення України Олексій Кулеба, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, його заступники Ірина Верещук і Віктор Микита.
Під час панельної дискусії учасники Конгресу обговорили пріоритети бюджетної політки та реалізацію проєктів регіонального розвитку у 2025 році.
Зокрема Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про вісім ключових напрямів, над якими працює Уряд:
- фінансова стійкість,
- відновлення,
- оборона,
- медицина,
- освіта,
- проходження опалювального сезону,
- соціальна підтримка,
- підтримка бізнесу.
За словами Прем’єр-міністра, цьогоріч ресурс місцевих бюджетів становив понад 285 млрд грн, наступного року він зросте до 328 млрд грн.
На Конгресі головили також про ситуацію на фронті, про План перемоги, партнерство з міжнародними союзниками, роботу Українського Парламенту для підтримки і розвитку реформи децентралізації та задля зміцнення громад як базового інституту народовладдя.
Конгрес регіональних та місцевих влад при Президентові України – це дієва платформа, де обговорюються питання, що стосуються розвитку територіальних громад, реалізації державної політики, надання рекомендацій та пропозицій щодо покращення управління на місцях. Тут відбувається конструктивний діалог з дієвими наслідками, які позитивно впливають на розвиток та укріплення місцевої та регіональної демократії.