Філософія безбар’єрності відтепер у металі: нова пам’ятна монета від НБУ

Дата: 02.01.2025 16:47
Кількість переглядів: 23

Філософія безбар’єрності відтепер у металі: нова пам’ятна монета від НБУНаціональний банк України ввів у обіг нову пам’ятну монету “Безбар’єрність”.

Її презентував Голова Національного банку Андрій Пишний під час зустрічі спільноти “Бізнес без бар’єрів”, що відбулася сьогодні за участю першої леді України Олени Зеленської.

Саме в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської “Без бар’єрів” у квітні 2021 року ухвалено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Цей документ став лейтмотивом початку масштабних змін в Україні. Він розрахований до 2030 року і передбачає усунення шести видів бар’єрів: фізичних, суспільних і громадянських, цифрових, інформаційних, освітніх, економічних.

Андрій Пишний зазначив, що Національний банк як фінансовий регулятор взяв на себе лідерство та згуртував учасників фінансового сектору навколо амбітної мети – створення найінклюзивнішої фінансової системи в світі.

"Ми просто не маємо іншого вибору, ніж розбудовувати суспільство без бар’єрів. Адже сучасна Україна – країна героїв та ветеранів. І разом ми цей шлях точно подолаємо, головне – крок за кроком, не зупиняючись, щодня на практиці втілювати у фінансовій системі принципи рівності та безбар’єрності. Щоб відзначити прогрес України в розбудові інклюзивного суспільства, ми створили особливу пам’ятну монету. Присвятили її усій спільноті, що втілює в життя філософію безбар’єрності, хто розбудовує суспільство без обмежень, де кожна людина, незалежно від віку, статі, стану здоров’я, етнічної приналежності чи соціального статусу, має рівні можливості для розвитку та самореалізації", – сказав Андрій Пишний.

Про дизайн нової монети

На аверсі монети по центру розміщено стилізований образ птаха зі штучним механічним крилом (протезом), який символізує свободу, незламність духу та можливість долати простір без перешкод.

На реверсі монети – стилізоване зображення різних людей, які об’єднані колом: батьки, діти, літні люди, люди, які користуються кріслом колісним, люди з протезуванням, власники тварин. Ця композиція символізує різноманіття та безбар’єрність, що підкреслює єдність та інклюзивність суспільства.

Дизайн монети створила художниця Ольга Дегтярьова.

Про реалізацію нової монети

Пам’ятна монета “Безбар’єрність” введена в обіг 23 грудня 2024 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу. Тираж – до 30 000 штук у сувенірному пакованні.

Придбати пам’ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 24 грудня 2024 року, а також у банків-дистриб’юторів (перелік яких зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку). Детальніша інформація про початок реалізації буде опублікована на офіційних сайтах інтернет-магазину НБУ та банків-дистриб’юторів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень