Мінрозвитку працює з громадами над створенням безбар’єрного простору
Радниця Міністерства розвитку громад та територій України, керівниця флагманського проєкту “Рух без барʼєрів” Ірина Малютіна відвідала з робочими візитами 15 міст, які стали пілотними для розбудови та впровадження безбарʼєрних маршрутів.
Проведено зустрічі в кожному з міст на місцях майбутніх маршрутів з представниками місцевих органів влади, архітекторами, профільними спеціалістами відповідальними від громад за напрямок безбарʼєрності, а також керівниками комунальних та державних установ, що розташовані на маршруті.
Спільно з громадами визначили першочергові заходи на транспортно-пішохідних шляхах, що будуть завершені вже в цьому році. Вони стануть показовими прикладами, яким повинен бути безбар’єрний міський простір, щоб надалі розповсюдити цей досвід на інші міста та маршрути.
Керівниця проєкту долучилась до робочих засідань та місцевих рад безбар'єрності, де також були закріплені напрацьовані рішення щодо маршрутів. Так рада безбар’єрності Калуша, що став фінальним містом серії візитів, затвердила перший із дев’яти безбар’єрних маршрутів. Окрему увагу приділили темі ефективності спільного фінансування, коли залучені кошти бюджетів міста, області, держави, а також участь бізнесу та міжнародних донорів.
Майбутнім маршрутом в Одесі пройшли разом із людьми на кріслах колісних, представниками місцевої Ради безбар’єрності, аби додатково зафіксувати бар’єри та незручності, з якими стикаються маломобільні громадяни. Ретельно розглянули питання багатоквартирних будинків, як невіддільної частини кожного маршруту. Має бути забезпечена доступність місця проживання, адже для того, щоб людина могла скористатися маршрутом потрібно дістатися до нього.
“Громади активно включилися в реалізацію проєкту, і на багатьох маршрутах роботи вже розпочато. Ми обговорили з командами на місцях, що справжня безбар’єрність — це не точкові рішення, як-от окремий пандус чи спуск на перехресті. Йдеться про цілісний, зручний і продуманий простір.
Безбар’єрне середовище — це насамперед зв’язані маршрути, в яких логічно інтегровані усі ключові об'єкти: від зупинок транспорту до лікарень, ЦНАПів, закладів освіти чи культури, а також об'єкти місцевого бізнесу. Всі вони мають бути комплексно доступними — не лише для людей з інвалідністю, а й для батьків із дитячими візочками, людей поважного віку, тимчасово травмованих або тих, хто пересувається з труднощами.
Ми спільно визначили, що головне завдання — створити простір, де пересування для маломобільних груп населення не потребує додаткових зусиль. Саме така системна й комплексна доступність має стати нормою для наших міст і громад,” - зазначила Радниця Мінрозвитку, керівниця флагманського проєкту “Рух без барʼєрів” Ірина Малютіна.
Нагадаємо, проєкт “Рух без бар’єрів” втілюється в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська “Без бар’єрів” та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селище Опішня та Калуш. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація “Безбар’єрність”.
Джерело - сайт Міністерства розвитку громад та територій