Вшанували пам'ять тих, кого забрав Чорнобиль
Сьогодні у Сквері "Пам'ять" відбулися меморіальні заходи до 39-річниці аварії на Чорнобильській АЕС та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
До пам'ятного знаку чорнобильцям прийшли керівники громади, наші земляки, доля яких безпосередньо пов'язана з Чорнобильською трагедією, члени їх родин, представники устнов і організаці та жителі міста.
Звертаючись до присутніх міський голова Олександр Заборовець зазначив: "Тисячі поламаних, скалічених доль, трагедія переселення сіл і містечок, смерть близьких людей - все це результат найстрашнішої катастрофи ХХ століття. Ми низько схиляємо голови перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися. Вічна вдячність живим і світла памʼять загиблим! Ми у вічному боргу перед тими, хто ціною свого здоровʼя і свого життя врятував усіх нас, країну, людство від ядерного вогню".
Олександр Анатолійович побажав всім сімейного затишку, добробуту, міцного здоров`я, достатку в родинах та щоб на нашій благословенній землі якнайшвидше запанував мир, спокій і злагода. І щоб наступні покоління українців жили в мирній, процвітаючій та розвиненій країні.
За дорученням Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану м.Багачеве, в якому створено осередок афганців-чорнобильців, очільник громади вручив Похиленку Григорію Кириловичу та Тіхонькому Володимиру Павловичу пам'ятну медаль "Ліквідатор наслідків ядерної катастрофи".
Чорнобильська трагедія залишила всій страшний слід на всій землі, і в кожного з нас залишилися свої спогади про той непростий час. На жаль, багатьох з тих, хто пройшов горнило атомного випробування, вже немає серед живих. Лише у нашій громаді у Вічне царство спокою відійшло вже 140 учасників ліквідаційних робіт та потерпілих внаслідок техногенної катастрофи, що сталась 26 квітня 1986 року.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх кого забрав Чорнобиль, хто став його кривавою жертвою протягом 39 років від того страшного дня, а також героїв, які віддали свої життя, захищаючи незалежність і цілісність України у сучасній страшній війні. А на знак людської поваги до життєвого подвигу чорнибильців присутні на заході поклали квіти до пам’ятного знаку.
Дата річниці аварії – це день, коли кожен згадує своїх знайомих і близьких, які брали участь у приборканні ядерної катастрофи. А також це нагода зустрітись і поспілкуватись тим, хто пліч-о-пліч стояли у строю у ті далекі часи ліквідаційних робіт. Адже для кожного з них це невід'ємна частина їх життя, яке не стерти спогадами і які не мають терміну давності.